SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pościg, potrącony policjant i strzały. W Wołominie wpadł 31-latek

fot. KSP

W ręce policjantów z Wołomina wpadł 31-latek poszukiwany za oszustwa i kradzieże. Wcześniej przestępca próbował uciekać. – Omal nie rozjechał autem jednego z policjantów. Mundurowi musieli użyć broni – poinformował asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej komendy.

Jak dodał, policjanci w czasie patrolu w Starych Grabiach zauważyli, że za kierownicą mijanego właśnie citroena siedzi 31-latek poszukiwany do odbycia kary 16 miesięcy więzienia m.in. za oszustwa i kradzieże z włamaniem.

Funkcjonariusze od razu ruszyli na sygnałach za pojazdem, ale jego kierowca nie chciał się zatrzymać. Zrobił to ok. 2,5 km dalej – w Krzywicy; stanął tam na poboczu. Policjanci podeszli do auta, ale mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi. Nagle uruchomił auto i ruszył, potrącając jednego z funkcjonariuszy.

Policjant w ostatniej chwili, odpychając się od maski auta odskoczył w bok, unikając poważniejszych obrażeń. Wtedy on i jego partner z patrolu oddali kilka strzałów z broni służbowej w koła citroena – powiedział asp. szt. Tomasz Sitek.

Strzał ostrzegawczy w powietrze

Auto z przestrzelonymi oponami zatrzymało się po kilkuset metrach. 31-latek wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. – Policjanci pobiegli za nim, jeden z nich oddał dodatkowo strzał ostrzegawczy w powietrze – poinformował asp. szt. Tomasz Sitek.

W końcu mężczyznę udało się zatrzymać. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji podczas i w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych oraz kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez policjanta polecenia zatrzymania auta. Grozi mu za to kara od roku do 10 lat więzienia.

31-latek został też przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone wcześniej wyroki – dodał asp. szt. Tomasz Sitek.

Czytaj też: Ostrołęka. Mieszkańcy usłyszeli strzały. Policjanci zatrzymali złodziei

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone