SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pomoc dla obywateli Ukrainy na Mazowszu. Działa już infolinia

Konstanty Radziwiłł/fot. PAP/Paweł Supernak

Specjalna infolinia dla obywateli Ukrainy pod numerem 987 została w sobotę uruchomiona w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Jak czytamy na stronie urzędu, pracownicy udzielają m.in. informacji na temat legalizacji pobytu w Polsce. Uruchomienie infolinii zapowiedział na antenie Radia dla Ciebie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną infolinię dla obywateli Ukrainy. Pod numerem 987 można uzyskać informacje dotyczące pomocy w województwie mazowieckim.

O uruchomieniu infolinii mówił w piątek na antenie Radia dla Ciebie wojewoda mazowiecki. Z Konstantym Radziwiłłem rozmawiał Grzegorz Chlasta. – (…) Jesteśmy szeroko otwarci na wątpliwości, pytania. Wszyscy, którzy będą chcieli wiązać przyszłość z Polską będą mogli to zrobić łatwiej z pomocą kierowanego przeze mnie urzędu – mówił wojewoda w „Poranku RDC”.

Jak informuje Mazowiecki UW, punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy działają przy:

– Dworcu Wschodnim (ul. Kijowska 20, hala główna – szklany kontener) czynny w godzinach 8:00-20:00);

– Dworcu Zachodnim (al. Jerozolimskie 142) – w Punkcie Obsługi Pasażera; czynny w godzinach 8:00-20:00;

– Pałacu Kultury i Nauki, (Plac Defilad 1, wejście od strony Dworca Centralnego, na dziedzińcu) czynny 24 godziny na dobę. Kontakt: 22 656 64 63

fot. MUW

Po tym, jak Rosja w czwartek nad ranem zaatakowała Ukrainę z trzech kierunków: od południa z Krymu, od północy z Białorusi oraz od północnego wschodu z obwodu biełgorodzkiego, w Polsce poranną decyzją MSWiA służby zaczęły realizować plan pomocy dla uchodźców. Uruchomiono m.in. specjalne punkty recepcyjne przy granicy polsko-ukraińskiej.

Adresy tych punktów wymienione są w ulotkach, które otrzymuje każda osoba przekraczająca granicę. Jest w nich także numer specjalnej infolinii (+48 47 721 75 75) oraz adres strony internetowej (www.ua.gov.pl) przygotowanych przez Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Mazowsze gotowe do pomocy obywatelom Ukrainy

Czytaj też:

Mazowsze solidarne z Ukrainą. Trwają zbiórki na pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone