SŁUCHAJ ONLINE
MENU

PKO Ekstraklasa na żywo w Azji czy Niemczech? „Jest porozumienie”

fot. Sofik/CC BY-SA 3.0

Mecze PKO Ekstraklasy będą mogły być transmitowane poza Polską. Jak powiedział w „Magazynie Sportowym RDC” prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, trwają zaawansowane rozmowy z przedstawicielami kilkunastu państw. Sygnał miałby trafiać m.in. do Niemiec, Europy Południowej, Skandynawii czy Azji.

Marcin Animucki przypomniał, że Ekstraklasa S.A. od lipca ubiegłego roku udostępnia transmisje „na żywo” oraz skróty meczów piłkarskiej ekstraklasy poprzez aplikację mobilną. Jak dodał, serwis Ekstraklasa TV był jednym z pierwszych tego typu na świecie.

W przypadku zainteresowania stacji, jesteśmy przygotowani także do produkcji telewizyjnej. Obecnie trwają rozmowy z przedstawicielami kilkunastu państw. Zauważamy zwiększone zainteresowanie naszą ligą. Prawdopodobnie przed startem rozgrywek opublikujemy listę krajów, w których będzie można obejrzeć mecze PKO Ekstraklasy w telewizji na żywo – tłumaczył Animucki.

Na pytanie, które państwa są zainteresowanie pokazywaniem meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, prezes Ekstraklasy S.A. odparł, że porozumienie zostało osiągnięte m.in. na Bałkanach, w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii.

Zaawansowane rozmowy trwają też w krajach skandynawskich, na południu Europy, a nawet w Azji. Wierzymy, że będzie to olbrzymie narzędzie promocyjne – podkreślił Animucki.

Jak zaznaczył gość „Magazynu Sportowego RDC”, wartość praw nie powinna znacząco wzrosnąć – chodzi bowiem o jedynie 22 mecze do końca bieżących zmagań.

Ostatnie przed wybuchem epidemii koronawirusa ligowe spotkanie odbyło się 9 marca. Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa z dorobkiem 51 punktów, wyprzedzając o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice.

Czytaj też:

Koronawirus. Piłkarze Radomiaka wznowili treningi w grupach

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: PKO Ekstraklasa na żywo także poza Polską? Bez spadkowiczów z 3. ligi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone