SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pierwszy z 71 pojazdów FLIRT dla Kolei Mazowieckich zestawiony

Pierwszy pociąg FLIRT dla Kolei Mazowieckich/fot. mat. prasowe

W ubiegłym tygodniu odbyło się tzw. „zestawienie” elektrycznego zespołu trakcyjnego FLIRT dla Kolei Mazowieckich. To pierwszy z 71 zamówionych przez samorząd województwa pociągów.

Zgodnie z planem pierwsze dwa pojazdy z pierwszego zamówienia, z maja 2018 r., mają być dostarczone jeszcze w tym roku. Wcześniej przejdą fazę testów. Kolejne cztery pojazdy będą przekazywane systematycznie w pierwszym kwartale 2020 r. Pojazdy z tego zamówienia mają być wykorzystywane na linii nr 9, na trasie Warszawa – Działdowo.

Rekordowy kontrakt

Umowy wykonawcze zostały zawarte w ramach rekordowego kontraktu na dostawę 71 pojazdów. Umowa ze stycznia ubiegłego roku opiewa na ponad dwa miliardy złotych.

Pojazdy zamówione przez Koleje Mazowieckie to elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT – energooszczędne, z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Będą jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu.

Pociągi zestawione pojadą z prędkością do 160 km/h. Będą wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory.

Czytaj też:

Koleje Mazowieckie uruchomią pociągi na Pol’and’Rock Festival

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone