SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pięć milionów pasażerów od początku roku na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina/fot. Chopin Airport WAW/Twitter

Od początku roku Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 5 milionów pasażerów – poinformował rzecznik stołecznego portu Andrzej Klewiado. Wrzesień może być trzecim miesiącem z rzędu, w którym port obsłuży milion pasażerów.

Klewiado przekazał, że ożywienie w ruchu zaczęto obserwować w miesiącach wiosennych.

Od połowy maja liczba pasażerów odprawiających się na Lotnisku Chopina przyrastała z każdym tygodniem o ok. 10 tysięcy. Ostatni miesiąc wakacji, jeśli chodzi o statystyki, okazał się najlepszy od początku pandemii. 8 sierpnia padł tegoroczny rekord liczby odprawionych pasażerów – tego dnia na Lotnisku Chopina pojawiło się 42 547 podróżnych – powiedział rzecznik.

Milion co miesiąc

Przedstawiciel stołecznego portu dodał, że wszystko wskazuje na to, że wrzesień będzie trzecim miesiącem z rzędu, w którym Lotnisko Chopina obsłuży milion osób. Według służb lotniskowych milionowy pasażer zostanie odprawiony w najbliższą środę – 29 września.

W czerwcu Lotnisko Chopina odprawił 639 tys. pasażerów, w lipcu 1,04 mln, a w sierpniu – 1,185 mln. Ubiegły miesiąc był najlepszym dla lotniska od początku epidemii COVID-19 – odprawiono o 80 proc. więcej osób niż w ubiegłym roku.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. W 2020 roku port obsłużył 5,482 mln pasażerów i był to spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

Czytaj też:

Sierpień najlepszy dla Lotniska Chopina od początku pandemii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone