SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znamy finalistów Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina

18. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski fot. Pixabay

Ośmioro pianistów wystąpi w finale Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina. Finałowe przesłuchania zaplanowano 7 i 8 lutego. Laureaci dwóch pierwszych nagród mają zagwarantowany udział w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim, który odbędzie się w październiku.

Do finału zakwalifikowali się: Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Tomasz Marut, Viet Trung Nguyen, Piotr Pawlak, Zuzanna Pietrzak, Mateusz Tomica i Maciej Wota.  Taką decyzję podjęło jury w składzie: Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Katarzyna Popowa-Zydroń, Marta Sosińska, Wojciech Świtała, Waldemar Wojtal i Paweł Zawadzki. Podczas finałowych przesłuchań (7 i 8 lutego) pianiści wykonają wybrany koncert fortepianowy Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego. W niedzielę (9 lutego) odbędzie się koncert laureatów. Laureaci dwóch pierwszych nagród mają zagwarantowany udział w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim, który odbędzie się w październiku.

Ponad 50-letnia historia

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina po raz pierwszy odbył się w 1968 roku i należy obecnie do najważniejszych krajowych konkursów pianistycznych. Wielu laureatów konkursu krajowego odnosiło potem sukcesy na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim między innymi: Janusz Olejniczak, Krystian Zimerman, Ewa Pobłocka, Krzysztof Jabłoński, Wojciech Świtała i Rafał Blechacz.

Czytaj też:

P.o. dyrektora „Malczewskiego”: siłą muzeum są ludzie i zbiory

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone