SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Obok Szpitala Bródnowskiego powstanie klinika „Budzik” dla dorosłych

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

To będzie miejsce, w którym pomoc uzyskają dorośli po ciężkich urazach mózgu. Obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego powstanie Klinika „Budzik” dla dorosłych. Zostanie wybudowana na działce, która jest własnością Samorządu Mazowsza.

We wtorek marszałek Adam Struzik i prezes fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk podpisali list intencyjny w sprawie budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych. – To piękna i bardzo potrzeba inicjatywa. Ze swojej strony deklaruję pełne poparcie – mówi Adam Struzik.

Fundacja „Akogo?” deklaruje wybudowanie i wyposażenie kliniki. – Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu doświadczeniu będziemy w stanie pomóc wielu potrzebującym – mówi Ewa Błaszczyk.

Jak zaznacza aktorka, to bardzo ważna i oczekiwana jednostka. – W Klinice Budzik dla dorosłych w Olsztynie w kolejce do wybudzenia czeka 800 osób – mówi Błaszczyk.

Fundacja deklaruje wybudowanie i wyposażenie kliniki. Samorząd Mazowsza udostępnił grunt pod inwestycję na terenie Szpitala Bródnowskiego. – Będziemy pomagać też później i chcemy stworzyć w tym miejscu kompleks klinik zajmujących się neurologią – zapowiada Adam Struzik.

Na terenie Centrum Zdrowia Dziecka działa od 2013 roku Klinika „Budzik” dla dzieci. Była pierwszym w Polsce szpitalem dla najmłodszych po ciężkich urazach mózgu. Od tej pory, udało się tam wybudzić ze śpiączki już 49 młodych pacjentów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone