SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zmiany w ruchu

Warszawa. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego/fot. PAP/Marcin Obara

W sobotę minęło 76 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizacja obchodów rocznicy oznacza zmiany w ruchu i parkowaniu od 29 lipca do 5 sierpnia. Zmiany dotyczą także kursowania autobusów i tramwajów.

Organizacja uroczystości wiąże się ze zmianami w parkowaniu. W rejonie poszczególnych wydarzeń możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu.

Środa, 5 sierpnia

Uroczystości przed pomnikiem Ofiar Rzezi Woli u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności” to następujące utrudnienia:

· w godz. 0.01-19.30 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na ul. Leszno przy skwerze kard. S. Wyszyńskiego z wyłączeniem samochodów organizatora i gości. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Leszno w rejonie al. „Solidarności” autobusy linii 171 i 190 zostaną skierowane na trasy objazdowe,

· w godz. 19.00-21.30 odbędzie się przemarsz ulicami: Leszno, Okopowa, al. „Solidarności”, Wolska i Redutowa na Cmentarz Powstańców Warszawy przy ul. Wolskiej.

Tegoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będą ograniczone w porównaniu do lat ubiegłych z powodu stanu pandemii COVID-19. Liczba uczestników będzie ograniczona. Wstęp na uroczystości będzie możliwy wyłącznie z zaproszeniem lub po rejestracji na stronie rejestracja.1944.pl. Wydarzenia będą transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Czytaj też:

Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920. Defilada punktem kulminacyjnym

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone