SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowy Dwór Maz. Zabrał dziecko bez zgody matki. Usłyszał zarzuty

fot. RDC

Szczęśliwy finał akcji nowodworskich policjantów, którzy poszukiwali trzyletniego chłopca. Po całodziennych działaniach, cały i zdrowy trafił pod opiekę matki. Ojciec zabrał dziecko bez zgody matki. Został zatrzymany, usłyszał już zarzuty. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego dostali zgłoszenie o porwaniu rodzicielskim. 43-letnia kobieta zaalarmowała, że jej partner zabrał ich 3-letniego syna i odjechał samochodem w nieznanym kierunku. Kobieta nie mogła nawiązać z nim kontaktu.

Próba ucieczki

Funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili akcję poszukiwawczą. Przed 23.00 patrol drogówki na stacji paliw w Zakroczymiu zauważył pojazd, którym mieli poruszać się zaginieni. Kierowca chciał odjechać. Kiedy policjanci zablokowali manewr, mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie.

Został obezwładniony i zatrzymany. Badania wyjaśnią, czy był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 3-latek po konsultacji medycznej został przekazany pod opiekę matki.

Zarzuty

Ojciec dziecka usłyszał zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego, uprowadzenia rodzicielskiego oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy będą wnioskować do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Czytaj też:

Śledztwo ws. zabójstwa 5-letniego Dawida. W poniedziałek sekcja zwłok

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone