SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nielegalny hazard w regionie. 5 osób z zarzutami, przejęto 31 automatów

fot. CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu i czerpaniu z tego korzyści. Podczas akcji zatrzymano pięć osób i zabezpieczono łącznie 31 automatów do gier.

Według ustaleń śledczych grupa przestępcza, która organizowała nielegalny hazard działała przynajmniej od 2019 roku w kilku obiektach w województwie mazowieckim i świętokrzyskim.

Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie polegającymi na zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku dalszych przeszukań kilkunastu lokalizacji, zabezpieczono telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową – powiedziała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Rzeczniczka IAS w Warszawie podkreśliła, że w wyniku czynności funkcjonariuszy KAS zabezpieczono 31 automatów oraz znajdujące się w nich pieniądze.

Z kolei rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinspektor Iwona Jurkiewicz przekazała, że do akcji zatrzymania pięciu osób doszło na początku listopada. – Wówczas to, przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i przebywania podejrzanych oraz kolejne lokale z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową – podkreśliła policjantka.

Zarzuty

Zatrzymani zostali przewiezieni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. – Prokurator przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, jedna osoba usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Ponadto usłyszeli oni zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator przedstawił dwóm kolejnym zatrzymanym zarzuty prania pieniędzy – zaznaczyła PK.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanych o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą sąd zastosował ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat – przypomniała PK.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj też:

Coraz większe zainteresowanie służbą w WOT na Mazowszu. Ma to związek z sytuacją na granicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone