SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Uraz Bartosza Kurka. „Wierzymy, że przerwa nie będzie długa”

fot. PressFocus/ONICO Warszawa

Siatkarz ONICO Warszawa Bartosz Kurek doznał podczas meczu z Jastrzębskim Węglem niewielkiego uszkodzenia mięśni brzucha – poinformował stołeczny klub. Występ atakującego w piątkowym spotkaniu ekstraklasy z Chemikiem Bydgoszcz jest niepewny.

Kurek pokazał się z dobrej strony w niedzielnym meczu w Jastrzębiu-Zdroju (ONICO wygrało 3:2), ale go nie dokończył. W drugim secie podczas jednej z akcji skrzywił się z grymasem bólu, a po kilku kolejnych wymianach zszedł z boiska i już na nie nie wrócił. W poniedziałek zaś przeszedł badania.

Bartek ma niewielkie uszkodzenie mięśni brzucha, delikatnie i częściowo naderwał mięsień skośny zewnętrzny. Zastosowaliśmy odpowiednie środki i wiemy już, że jego przerwa w grze nie będzie długa. Występ w Bydgoszczy stoi pod znakiem zapytania, ale będzie w 100 procentach gotowy na kolejne spotkanie, 12 stycznia (z Asseco Resovią Rzeszów w Warszawie – red.) – powiedział lekarz drużyny Grzegorz Adamczyk, cytowany w komunikacie stołecznego klubu.

Zmiana barw

Kurek na brak emocji w ostatnich dniach i tygodniach nie może narzekać. Sezon zaczął w Stoczni Szczecin, ale klub okazał się niewypłacalny i najbardziej wartościowy siatkarz tegorocznych mistrzostw świata (MVP) pod koniec listopada rozwiązał z nim kontrakt. Przez kilka dni trenował gościnnie z Treflem Gdańsk, a 6 grudnia ONICO potwierdziło pozyskanie 30-letniego zawodnika. Debiut w barwach wicelidera ekstraklasy zaliczył on sześć dni później – jego zespół wygrał u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1. Kurek zdobył 21 punktów i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Czytaj też:

Miał oferty z zagranicy, wybrał ONICO. B. Kurek zostanie na dłużej?

ONICO Warszawa wygrywa z Jastrzębskim Węglem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone