SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Napadali na kierowców taksówek z nożem. Dwóch Ukraińców w areszcie

Napadali na kierowców taksówek z nożem. Dwóch Ukraińców zatrzymanych/fot. KSP

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o rozboje z nożem w ręku na kierowców świadczących usługi przewozowe – powiedział rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy.

Według ustaleń śledczych 25-letni obywatel Ukrainy oraz jego o 3 lata starszy kolega zaplanowali napady na kierowców świadczących usługi przewozowe. Obaj mężczyźni na początku stycznia zamówili kurs z ul. Mączeńskiego na warszawskim Ursynowie. Gdy kierowca podjechał, jeden z mężczyzn usiadł z przodu, a drugi na tylnej kanapie. – Pasażer siedzący obok kierowcy wyjął długi nóż kuchenny i od razu zranił go w ramię, każąc wydać telefony komórkowe oraz pieniądze. W tym samym czasie drugi z podejrzanych chwycił go za szyję od tyłu i zaczął dusić – tłumaczył podkomisarz Robert Koniuszy.

Napastnicy zmusili kierowcę do wylogowania się z wirtualnej pamięci oraz oddania pieniędzy w kwocie 300 zł, a następnie polecili zatrzymać samochód, po czym uciekli. Pokrzywdzony pojechał do apteki, opatrzył sobie ranę, a następnie złożył zawiadomienie o rozboju u mokotowskich policjantów – podkreślił policjant.

Dwa napady w ciągu kilku dni

Wskazał, że w podobny sposób dwa dni później obywatele Ukrainy okradli kierowcę świadczącego usługi przewozowe na warszawskiej Pradze. – Tam nie zranili pokrzywdzonego, ale odebrali mu telefon i pieniądze – podał.

Nad sprawą pracowali policjanci mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. – Po ustaleniu, gdzie mieszka 25-latek oraz jego o 3 lata starszy kolega, operacyjni wspólnie z policjantami z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zapukali do drzwi mieszkania podejrzanych – przekazał.

W trakcie zatrzymania w ich mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli dwa telefony komórkowe, kamizelkę kuloodporną, 700 zł oraz pięć foliowych woreczków z marihuaną i jedną z haszyszem.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze odwiedzili jeden z lombardów na warszawskiej Pradze i jeden w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odnaleźli i zabezpieczyli telefony komórkowe pochodzące z dwóch rozbojów. Umowy sprzedaży były sporządzone na młodszego z podejrzanych – zaznaczył.

Obaj mężczyźni po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn może im grozić do 12 lat więzienia.

Czytaj też:

Ciało mężczyzny w domu w Wawrze. Krewna prosi o pomoc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone