SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Na początek Rosja. Piłkarze poznali rywala w barażach o mundial

fot. PAP/Leszek Szymański

Polscy piłkarze zagrają z Rosją w półfinale zaplanowanych na marzec dwustopniowych baraży o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. W przypadku zwycięstwa biało-czerwoni w decydującym meczu zmierzą się u siebie z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Biało-czerwoni nie byli rozstawieni, dlatego już wcześniej było wiadomo, że półfinałowy mecz rozegrają na wyjeździe. Natomiast ewentualny finał barażowy Polska zagra na własnym terenie – o tym już zdecydowało losowanie.

Baraże w formie turnieju

Ceremonia odbyła się w Zurychu. Z uwagi na pandemię została przeprowadzona w trybie zdalnym. O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn – 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach – Austria i Czechy.

12 uczestników baraży zostało podzielonych na trzy ścieżki (A, B i C) po cztery zespoły. W każdej z tych ścieżek rozegrany zostanie „miniturniej” – półfinały i finał (bez meczów rewanżowych), przy czym rozstawione zespoły są gospodarzami półfinałów i nie trafiły na siebie w tej fazie.

Zwycięzcy finałów ścieżek A, B i C zakwalifikują się do przyszłorocznego mundialu.

Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca, a mundial w Katarze – od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

Czytaj też:

M. Żurawski: Zwolnienie P. Sousy? Wielkiej krzywdy by nie było

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone