SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy

fot. Boston9/ Wikimedia Commons

Muzeum Powstania Warszawskiego i Urząd miasta Warszawy zachęcają do udziału w wolontariacie podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Do organizacji i obsługi wydarzeń rocznicowych zostanie zaangażowanych około 400 osób.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski wyjaśnia, że zadania wolontariuszy to: niesienie pomocy powstańcom w trakcie uroczystości, służba 1 sierpnia w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego podczas akcji „Wolność łączy” oraz udzielanie informacji o obchodach.

Kierownik centrum wolontariatu w Muzeum, Marta Walkowska-Lipko mówi, że osoby, które chcą zostać wolontariuszami, muszą wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie www.1944.pl. Z każdym z kandydatów zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, a wybrane osoby zostaną przeszkolone.

Wsparcie na trzy sposoby

Możliwe są trzy rodzaje współpracy: wolontariat obchodowy, czyli między innymi pomoc i opieka nad powstańcami podczas uroczystości w dniach 27 lipca-3 sierpnia. Drugi rodzaj wolontariatu związany jest z akcją „Wolność łączy” i będzie polegał na służbie 1 sierpnia w jednym z miejsc Pamięci Powstania Warszawskiego. Trzecia opcja to wolontariat długoterminowy (wakacyjno – obchodowy) polegający na współpracy z Muzeum w wybranych działach. W przypadku pierwszego rodzaju wolontariatu trzeba mieć ukończone 16 lat, a w przypadku dwóch pozostałych – 14.

Jan Ołdakowski dodaje, że dzięki wolontariatowi jego uczestnicy będą mogli spotkać bohaterów Powstania Warszawskiego, a powstańcy – tych, którzy mają tyle lat ile oni, gdy walczyli o stolicę.

Szczegółowe informacje na temat wolontariatu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.1944.pl Zgłoszenia można nadsyłać do 19 czerwca.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone