SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Muzeum Łazienki Królewskie połączone z Muzeum Łowiectwa

fot. Mariokol/Wikimedia Commmons

Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie od 1 stycznia 2018 r. zostaną połączone w jedną instytucję – ogłosiło w piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O tym, że od 1 stycznia 2018 r. Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa staną się jedną instytucją kultury pod nazwą Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, poinformowało w piątek na swoich stronach MKiDN. W nowopowstałej placówce mieścić się będzie Oddział Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

W piątek szef resortu kultury Piotr Gliński na dyrektora placówki mianował prof. Zbigniewa Wawra, od 1 marca 2017 r. pełniącego obecnie obowiązki dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wawer sprawował wcześniej funkcję pełnomocnika MKiDN w procesie łączenia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. W latach 2012-16 był dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Jak podkreśliło MKiDN, Wawer to „wybitny znawca umundurowania i znaków polskich jednostek z okresu II wojny światowej”. Jest także autorem monografii „Monte Cassino” oraz współautorem książki „Wojsko polskie w II wojnie światowej”. Od początku lat 80. prowadził badania naukowe w Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego oraz Studium Polski Podziemnej w Londynie i w Instytucie Marszałka Piłsudskiego. W październiku 2011 r. uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego w Instytucie Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone