SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Muzeum Historii Polski prowadzi akcję #Moja Pamiątka

fot. Pixabay

Fotografie z dzieciństwa, dokumenty czy zwykłe przedmioty mogą stać się przyczynkiem do opowiedzenia wspaniałej historii. Muzeum Historii Polski prowadzi akcję #Moja Pamiątka. W jej ramach instytucja zachęcała seniorów, żeby przejrzeli swoje szuflady i opisali wybraną historię ze swojego życia. Tematyka była dowolna, o ile związana z historią Polski.

W sumie dostaliśmy ponad 200 prac. Niektóre są naprawdę wyjątkowe – mówi Emilia Szczęsna z Muzeum Historii Polski. – Pani Ewa dzieli się z nami historią w oparciu o pamiątkę, którą jest krzesło. Kiedy Pani Ewa z mamą wracają do Warszawy po Powstaniu. Jest zima, docierają do swojego mieszkania na Starych Bielanach, po drodze natykając się na powstańczą barykadę, gdzie – ku swemu zdumieniu odnajdują meble ze swojego mieszkania. Po tym wydarzeniu została w domu do dzisiaj pamiątka w postaci krzesła – opowiada Emilia Szczęsna.

Mamy nawet historie związane z wydarzeniami światowymi. Jedna z prac, którą otrzymaliśmy od pani Heleny dotyczyła wydarzeń na placu świętego Piotra i zamachu na Jana Pawła II. Pani Helena była na miejscu, przeżyła to, opisała to w swojej pracy, a dodatkowo przesłała nam też zdjęcia z tych wydarzeń  – dodaje Szczęsna.

Historie wraz z załączonymi fotografiami i przedmiotami będziemy mogli zobaczyć jesienią na stronie internetowej Muzeum Historii Polski.

Czytaj też:

Rozbudowa cmentarza na Firleju. Miasto otworzyło przetarg

Pruszków. 4 mln zł na budowę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone