SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ruszyła budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie

fot. PAP/Mateusz Marek

W Ossowie ruszyła budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Na placu budowy rozpoczął się właśnie pierwszy etap prac, związany z przygotowaniem terenu pod inwestycję. Minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że placówka powinna być gotowa w ciągu dwóch lat.

Placówka ma być czynna cały rok, nie tylko w czasie święta Wojska Polskiego i kolejnych rocznic związanych z wygraną w 1920 roku bitwą z bolszewikami. Placówka będzie filią Muzeum Wojska Polskiego.

Muzeum będą tworzyć zarówno stałe ekspozycje, jak i teren otaczający placówkę. Dlatego integralną częścią muzeum będą między innymi dwa cieki wodne. Inżynierowie zmienią ich bieg i przygotują brzegi tak, żeby powstały w przyszłości nasypy. – Ekspozycje mają być ciekawe, żeby upowszechniać wiedzę o epokowym zwycięstwie, określanym jako jedna z 18 bitew, które zmieniły bieg światowej historii – mówił minister Mariusz Błaszczak. Budynek Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku będzie miał cztery kondygnacje. Znajdą się tam sale na ekspozycje stałe oraz sale dydaktyczne, konferencyjne i kinowe.

Na terenie placówki będzie szeroka droga, która będzie łączyła dwa ronda. Staną na nich maszty stulecia, które będą miały 70 metrów wysokości. Będą na nich powiewały biało-czerwone flagi.

Czytaj też: 

Marsz Powstania Warszawskiego. 11 osób zostało zatrzymanych

Aktywiści na dachu gmachu resortu środowiska. 15 osób zatrzymanych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone