SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Mobbing w ZUK? Radni chcą odwołania dyrektora

fot. Zakład Usług Komunalnych w Radomiu/Facebook

Radni Radomia apelują do prezydenta miasta o odwołanie ze stanowiska dyrektora Zakładu Usług Komunalnych. Pracownicy skarżą się na mobbing. W sądzie pracy przeciwko miejskiej spółce toczą się cztery sprawy.

Dwie ze spraw sądzie pracy dotyczą zadośćuczynienia za mobbing. W pozostałych zaś chodzi o żądanie o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenie umowy o pracę – mówi Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu informują, że w ciągu czterech ostatnich lat ponad 90 osób odeszło z pracy. – Radny przekonuje, że widział osobiście jak jeden z pracowników klękał przed dyrektorem i przepraszał go za swoje zachowanie. To sytuacja kuriozalna, niedopuszczalna – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Radomiu.

W Zakładzie Usług Komunalnych nie dzieje się nic złego – komentuje rzecznik spółki Marcin Gutkowski. – Komisja antymobbingowa, która interweniowała w Zakładzie, nie zajmowała się sprawami kierownictwa. Była powołana na wniosek pracownika wobec innego pracownika – dodaje.

Zakład Usług Komunalnych w wydanym oświadczeniu poinformował też, że rotacja pracowników jest związana głównie z przejściami na emeryturę czy zakończeniem umów czasowych. Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział zajęcie się sprawą ZUK-u po zapoznaniu się z protokołami rady miejskiej.

Czytaj też:

Jedlanka. Śledztwo ws. znęcania się nad pracownikami DPS-u umorzone

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone