ME w piłce ręcznej: Polacy pokonują Serbię 29:28

• 15.01.2016 22:33

• Aktualizacja: 21:23 25.07.2022

Polacy wygrali w Krakowie z Serbami 29:28 (14:15) w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które w piątek zaczęły się w Polsce.

Do przerwy Serbowie wygrywali golem, ale tuż po wznowieniu gry Polacy wypracowali nawet 3-bramkową przewagę. Rywale doprowadzili jednak do remisu, a w końcówce Polacy znów objęli prowadzenie. W ostatniej minucie rzut karny (drugi w meczu) obronił Sławomir Szmal.

Najwięcej dla polskiego zespołu, siedem goli, rzucił Michał Jurecki, którego wybrano najlepszym zawodnikiem meczu; cztery bramki zdobył Krzysztof Lijewski. Najskuteczniejszy w ekipie Serbii był Petar Nenadić, który rzucił siedem bramek; o jedną mniej zdobył Ivan Nikcević.

W innym meczu grupy A broniący tytułu Francuzi pokonali Macedonię 30:23.

Wyniki piątkowych meczów grupy A ME piłkarzy ręcznych:
Polska - Serbia 29:28 (14:15)
Francja - Macedonia 30:23 (12:12)

W kolejnych meczach, w niedzielę, również w Krakowie, Polska zagra z Macedonią (od 20:20), a Francja z Serbią (od 18:15).