SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mateusz Grabda nowym trenerem Reprezentacji Polski U20

Mateusz Grabda nowym trenerem Reprezentacji Polski U20/fot. Polska Siatkówka/Twitter

Szkoleniowiec siatkarzy KPS Siedlce Mateusz Grabda został nowym trenerem Reprezentacji Polski U20. Zastąpi on Michała Bąkiewicza, którego był asystentem w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Iranie.

Jak przyznaje nowy trener, czuje na sobie ciężar odpowiedzialności. – Ze swojej strony mogę obiecać przede wszystkim bardzo ciężką pracę i jak najlepsze przygotowanie do Mistrzostw Europy we Włoszech. Jest to grupa młodych i bardzo ambitnych ludzi i na pewno bardzo dobrych graczy – mówi Radiu dla Ciebie Grabda.

Budowanie składów

Szkoleniowiec nie rezygnuje z prowadzenia drużyny KPS Siedlce.

Nowe obwiązki nie oznaczają, że Grabda opuszcza siedleckich siatkarzy. Będzie łączył pracę w kadrze i pierwszoligowym klubie, niemniej trwają poszukiwania kogoś do pomocy zwłaszcza w tych pierwszych miesiącach. – Jesteśmy w trakcie poszukiwania trenera, który poprowadzi ten okres dwóch miesięcy przygotowań w klubie. Na pewno nie jest to łatwy wybór. Trzeba znaleźć kompetentną osobę, aby chłopcy byli jak najlepiej przygotowani – podkreśla.

Jesteśmy w trakcie budowania składu i sztabu szkoleniowego – dodaje trener.

Mateusz Grabda pracował już z młodzieżową kadrą Polski, był asystentem Michała Bąkiewicza. Wtedy drużyna sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Świata rozgrywanych w Iranie.

Czytaj też:

Stery Legii Warszawa przekazane nowemu trenerowi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone