SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Walk for Freedom” dla ofiar współczesnego niewolnictwa

fot. A-Team Poland

W Warszawie około stu osób przeszło w marszu milczenia, by wyrazić swoją solidarność z ofiarami współczesnego niewolnictwa. Marsz „Walk For Freedom” został zorganizowany w Polsce po raz czwarty.

Jak mówi Karolina Dudzic z grupy A-Team Poland, która wspiera organizację A21 w stolicy, problem współczesnego niewolnictwa rocznie dotyka kilkudziesięciu milionów ludzi na świecie. – Dzisiaj odbywa się Walk for Freedom czyli marsz dla wolności przeciwko współczesnemu niewolnictwu. To jest problem który rocznie dotyka wielu ludzi, to jest od 20 do 40 milionów ludzi na całym świecie. Idziemy po to, żeby podnieść świadomość ludzi o tym problemie oraz po to by pokazać, że są organizacje które się nim zajmują – powiedziała Karolina Dudzic.

„Mało kto wie o problemie”

Problem niewolnictwa nadal istnieje na świecie choć mało kto o tym wie, dlatego ważne są takie wydarzenia – mówi Szymon Kmiecik z grupy A-Team Poland. – Dalej zmagamy się z niewolniczą pracą, z handlem ludźmi w tym dzieci. Nie mówi się o tym, ludzie nie wiedzą, że to istnieje. Jest to cichy marsz, idziemy w obronie ludzi, którzy nie mogą nic powiedzieć, którzy są uwięzieni – powiedział Szymon Kmiecik.

W marszu wzięli udział aktywiści i mieszkańcy Warszawy. Anna Karczewska przyszła by dowiedzieć się więcej o problemie oraz pokazać swoją solidarność z ofiarami. – Chciałam w ten sposób wyrazić, że ten problem istnieje, żeby więcej ludzi zastanowiło się i przed podjęciem decyzji o migracji byli czujni – powiedziała Anna Karczewska.

Nawet 40 milionów ofiar niewolnictwa

Według danych ONZ, problem współczesnego niewolnictwa rocznie na świecie dotyka około 40 milionów osób, w Polsce rocznie wykrywane jest około 450 przypadków handlu ludźmi. Według danych policji i straży granicznej najczęściej w ręce współczesnych handlarzy niewolników wpadają osoby które decydują się na migrację zarobkową i korzystają z pomocy niesprawdzonych pośredników.

W ostatni czwartek obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone