SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mariusz Błaszczak zaprasza na marsz 11 listopada. „Wyłącznie biało-czerwone flagi”

fot. MON/Twitter

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zaapelował, by wszyscy poszli w niedzielnym Biało-Czerwonym Marszu organizowanym w Warszawie przez władze państwowe. Zwrócił się także do środowiska narodowców – organizatorów zakazanego przez stołeczny ratusz marszu niepodległości.

Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że apeluje do wszystkich, którzy chcą uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, także do narodowców, by razem w niedzielę o godzinie 15 poszli w Biało-Czerwonym Marszu organizowanym przez wojsko. – Marsz będzie otwierała Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, będzie orkiestra wojskowa, pojazdy, ale też grupy rekonstrukcyjne i kombatanci – mówił. – Wyłącznie biało-czerwone flagi. Zapraszamy wszystkich – dodał szef MON.

Zaznaczył, że wojsko organizuje marsz, ale nie będzie odpowiedzialne za jego zabezpieczenie. – Bezpieczeństwo będzie zapewniać policja. To jej zdanie. Przez dwa lata byłem ministrem spraw wewnętrznych i administracji i wiem, że polska policja jest sprawną formacją i świetnie sobie poradzi – ocenił Błaszczak.

Niedzielny marsz ma wyruszyć o 15.00 z ronda Dmowskiego. To odpowiedź na zakazanie przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz Marszu Niepodległości, organizowanego przez narodowców. Ratusz tłumaczy to względami bezpieczeństwa. Inicjatywę w organizacji marszu przejęli więc prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Narodowcy zapowiedzieli jednak, że i tak pojawią się o godzinie 14 na rondzie Dmowskiego, czyli godzinę przed tym, jak ma wyruszyć oficjalny biało-czerwony marsz.

Czytaj też:

Rzecznik prezydenta: 11 listopada wspólny biało-czerwony marsz zamiast Marszu Niepodległości

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone