SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Linia 333 na Białołękę nadal czeka na otwarcie. ZTM komentuje

Linia 333 na Białołękę czeka na uruchomienie/fot. MZA/zdjęcie ilustracyjne

Po Nowym Roku pojawiły się w Warszawie nowe linie autobusowe. Trzy z nich już zostały uruchomione, czwarta nadal czeka. Chodzi o linię 333, która ma kursować na Białołęce. Jak powiedział nam rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert, spółka czeka na infrastrukturę przystankową.

Jesteśmy przygotowani do uruchomienia autobusów linii 333. W tej chwili czekamy na przygotowanie infrastruktury przystankowej przez dzielnicę Białołęka – mówi RDC Kunert.

Na razie ZTM nie podaje daty uruchomienia linii. 333 ma połączyć Kępę Tarchomińską z liniami tramwajowymi oraz autobusowymi kursującymi z Winnicy i Nowodworów, a także ze Szkołą Podstawową Nr 342 przy ulicy Strumykowej.

Trasa nowego autobusu

Autobusy będą kursowały w dni powszednie w godzinach 6:00–20:00 na trasie: Ćwiklińskiej, rondo Cieplińskiego, Ordonówny, Światowida, Dzierzgońska, Sprawna, Aluzyjna, Modlińska, Przyrzecze, Bukowska, Kępa Tarchomińska do pętli Kępa Tarchomińska.

W godzinach szczytu autobusy podjadą na przystanki co 20 minut, a poza nim – co 30. Dodatkowo na wspólnym odcinku trasy rozkłady linii 211 i 333 zostaną skoordynowane.

W tym miesiącu na ulicach Warszawy pojawiły się trzy inne linie: 263, 319 i 817. Więcej o nowych liniach autobusowych TUTAJ.

Czytaj też:

Trzy nowe linie autobusowe od dziś w Warszawie. Sprawdź trasy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone