SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ktoś ostrzelał biuro europosła PiS koło Warszawy? „Ślady 70 kul”

fot. Twitter/Ryszard Czarnecki

Ktoś ostrzelał w nocy biuro poselskie europosła PiS Ryszarda Czarneckiego w Nowym Dworze Mazowieckim – poinformował na Twitterze polityk. Policja potwierdza zdarzenie, ale na razie nie mówi o ostrzelaniu. Sprawca pozostanie nieznany.

„Dziś w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie w Nowym Dworze Mazowieckim, ul Sukienna 80 (prawdopodobnie z broni pneumatyczne)” – napisał w sieci Czarnecki (pisownia oryginalna). Później dodał jeszcze, że na ścianie budynku i oknie są ślady ponad 70 kul.

Policja w Nowym Dworze Mazowieckim potwierdziła, że wpłynęło do nich takie zgłoszenie. – W godzinach porannych do dyżurnego komendy powiatowej policji wpłynęła informacja o uszkodzeniu szyby w lokalu wynajmowanym przez Ryszarda Czarneckiego. Na miejscu jest technik kryminalistyki, grupa dochodzeniowo-śledcza, trwają czynności – mówi Joanna Wielocha z nowodworskiej policji.

Na chwilę obecną w porozumieniu z prokuraturą ustalono, iż prawdopodobnie czynności będą prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – powiedziała Wielocha. Jak podkreśliła, w związku z trwającymi wciąż oględzinami jest za wcześnie, by wyjaśnić, w jaki sposób doszło do uszkodzeń.

Ryszard Czarnecki kandydował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 4, który obejmuje Warszawe i powiaty ościenne. To czwarta kadencja polityka w Brukseli.

Czytaj też: Policja ustala sprawców dewastacji biura PiS w Warszawie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone