SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Korupcja w warszawskim MPWiK. Trzy osoby zatrzymane przez CBA

fot. CBA/PK

CBA zatrzymało kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym korupcji w stołecznym MPWiK. Zatrzymani to były dyrektor pionu wsparcia w spółce, były kierownik w tym pionie oraz były wspólnik śląskiej firmy – przekazała we wtorek Prokuratura Krajowa. Trwają przeszukania ich miejsc zamieszkania.

Jak poinformowano w komunikacie, funkcjonariusze dokonali zatrzymań we wtorek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymani to: były dyrektor pionu wsparcia w MPWiK, były kierownik w tym pionie oraz były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno były dyrektor pionu wsparcia w MPWiK, jak i były wspólnik śląskiej firmy zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania.

„Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych oraz miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy” – poinformowała prokuratura.

Po wykonaniu czynności przez prokuratora podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych.

Oprócz ówczesnego dyrektora pionu wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie i dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska na początku lipca CBA zatrzymało w tej sprawie zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Do kolejnego zatrzymania doszło pod koniec sierpnia; był to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

Czytaj też: Korupcja w MPWiK. Biznesmen podejrzany o wręczenie łapówki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone