SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus. „Przy ul. Paska raczej izolatorium, nie szpital”

Koronawirus. Gdzie będzie drugi szpital tymczasowy w Warszawie?/fot. PAP/Paweł Supernak

W budynku przy ulicy Paska w Warszawie najprawdopodobniej powstanie izolatorium, a nie szpital tymczasowy – powiedziała w rozmowie z Radiem dla Ciebie rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz. Jak podkreśliła, Urząd Wojewódzki prowadzi rozmowy z warszawskim ratuszem w sprawie zagospodarowania siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Trwają uzgodnienia. Jesteśmy w kontakcie z miastem, podobnie jak we wszystkich bieżących tematach dotyczących służby zdrowia – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Filipowicz dodała, że przy ul. Paska znajdzie się najprawdopodobniej izolatorium – lokalizacje ewentualnych szpitali polowych były typowane już wcześniej. Budynek na Żoliborzu jest wolny, bo był przeznaczony do remontu, na czas którego dzieci zostały przeniesione do innej placówki – przy ul. Zakroczymskiej.

Rafał Trzaskowski: budynek gotowy od zaraz

W szpitalach brakuje miejsc. Przygotowujemy dodatkowe rozwiązania, które są potrzebne – i to na już – napisał w poniedziałek na Twittrze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zapewniając jednocześnie, że Warszawa jest gotowa pomagać w walce z koronawiursem. – Proponujemy budynek przy ul. Paska 10 na szpital polowy lub izolatorium. Budynek jest gotowy do użytku od zaraz – poinformował.

Budowa szpitali tymczasowych

Minister zdrowia przekazał w poniedziałek, że premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. W pierwszej kolejności w województwie mazowieckim, małopolskim i w wielkopolskim. Konkretne lokalizacje mamy poznać w ciągu tygodnia, dwóch.

Pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 na Mazowszu powstanie na Stadionie Narodowym. W początkowym etapie ma się tam znaleźć 500 łóżek, z czego 50 przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo szpital będzie mógł zostać rozwinięty do tysiąca miejsc. Szpital na Narodowym będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ulicy Wołoskiej. Mazowsze to jedno z województw, w którym notowane są najwyższe liczby dobowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

Czytaj też:

Szpital na Stadionie Narodowym nie będzie jedynym takim w Warszawie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone