SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomski Szpital Specjalistyczny już nie jest jednoimienny

fot. Radomski Szpital Specjalistyczny

Nowe procedury dla pacjentów od dziś w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Placówka nie jest już dedykowana jedynie chorym na COVID-19 – wraca do normalnego trybu pracy.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Osoba z ustalonym terminem przyjęcia do szpitala zgłasza się na SOR z własną maseczką i wypełnia ankietę – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik lecznicy. – Następnie pacjent jest badany przez lekarza z oddziału szpitalnego, na który ma zostać przyjęty. Zależnie od danych z ankiety wstępnej kwalifikacji oraz wyników z badania lekarskiego lekarz ten decyduje o przyjęciu pacjenta do oddziału lub o odroczeniu przyjęcia. Kieruje też pacjenta do lekarza POZ – dodaje.

Bez odwiedzin

Choć szpital nie będzie leczył już tylko zakażonych koronawirusem, to nadal będą pewne ograniczenia. – Do czasu oficjalnego odwołania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu pandemii, w Oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin pacjentów oraz przeprowadzania porodów rodzinnych – mówi Cieślak.

Zgodnie z decyzją wojewody miejska lecznica wciąż dysponuje 26 łóżkami dla chorych na COVID-19.

Koronawirus w Radomiu

Według danych sanepidu na niedzielę, w Radomiu i powiecie radomskim wykryto do tej pory 1647 przypadków zakażenia, z czego 1292 osoby wyzdrowiały, a 92 zmarły.

Hospitalizowanych jest obecnie 15 osób. Kwarantanną objętych jest teraz 1016 osób, nadzorem epidemiologicznym natomiast – 29.

Czytaj też:

Radom. Prezydent Radosław Witkowski zakażony koronawirusem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone