SŁUCHAJ ONLINE
MENU

PKO Ekstraklasa zawieszona co najmniej do 26 kwietnia

Trening Legii Warszawa/fot. PAP/Leszek Szymański

Z powodu epidemii koronawirusa polska ekstraklasa piłkarska, a także 1. i 2. liga zawiesiły rozgrywki co najmniej do 26 kwietnia – poinformowano w piątkowych komunikatach. Początkowo mecze były odwołane do końca marca.

„Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie” – podkreślono w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie Ekstraklasy S.A.

Sytuacja w tabeli

Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa, która o osiem punktów wyprzedza obrońcę tytułu Piasta Gliwice. Kolejne decyzje – jak można przeczytać w komunikacie – będą podejmowane na bieżąco.

„O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu” – napisano.

PZPN poinformował natomiast, że do 26 kwietnia wstrzymano rozgrywanie meczów pierwszej, drugiej i trzeciej ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych.

#zostanwdomu

Piłkarze wielu drużyn umieszczają w mediach społecznościowych posty, w których zachęcają wszystkich do pozostania w domu. Pokazują jak spędzają czas, jak ćwiczą, bawią się z dziećmi, czytają książki, oglądają telewizję, seriale czy grają w gry komputerowe.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 254 tys. przypadków zakażenia i ok. 10,5 tys. zgonów. W Polsce odnotowano 378 przypadków choroby, w tym sześć śmiertelnych.

Czytaj też:

Ekstraklasa koszykarzy. Rozgrywki zakończone z powodu pandemii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone