SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus. Cztery pielęgniarki ze szpitala w Grójcu zakażone

zdjęcie ilustracyjne/fot. PAP/Andrzej Grygiel

4 pielęgniarki z oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu otrzymały wyniki badań potwierdzające, że są zarażone koronawirusem. Na wyniki czekają jeszcze 22 osoby – poinformował starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

Próbki do badań pobrano w sumie od 34 pracowników grójeckiego szpitala. – W przypadku 12 osób wynik jest negatywny. Zarażenie koronawirusem potwierdzono u 4 pielęgniarek oddziału wewnętrznego. Na wyniki czekają jeszcze 22 osoby – powiedział starosta grójecki. Dodał, że wstrzymane są przyjęcia na oddział wewnętrzny szpitala.

Zachorowania pracowników grójeckiej lecznicy mają związek z sytuacją w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie potwierdzono 11 przypadków zarażenia koronawirusem wśród personelu. Na wyniki wykonanych w środę badań czeka jeszcze około 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów.

Kwarantanna

Osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy i zostały objęte kwarantanną.

Jako pierwsza zachorowała 45-letnia pielęgniarka ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, w środę rano trafiła do szpitala w Radomiu.

W środę okazało się także, że zarażony jest również lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Z tamtejszym szpitalem miała także kontakt chora pielęgniarka z Nowego Miasta.

Czytaj więcej: Szpital w Nowym Mieście działa mimo zakażeń wśród personelu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone