SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koniec odbiorów tunelu POW. Strażacy wydali pozytywną opinię

fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA Warszawa

Wystawiliśmy pozytywną opinię bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy – poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

W piątek bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że zakończyły się odbiory systemu wentylacji przeciwpożarowej w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. – Wydaliśmy pozytywną opinię bezpieczeństwa przeciwpożarowego – powiedział strażak.

Nie stwierdzono uwag do działania, do funkcjonowania, wszystko działa sprawnie. Strażacy nie mają uwag do bezpieczeństwa pożarowego na terenie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, stąd wydano pozytywną opinię. Procedura może pójść dalej – wyjaśnił.

Kolejnym krokiem – prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – będą odbiory wojewódzkiego nadzoru budowlanego, później już tylko decyzja wojewody.

Problem z wentylacją

To były drugie odbiory straży pożarnej w tunelu POW. W połowie października pierwsza decyzja strażaków była negatywna, bo wentylacja w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy podczas testów nie uzyskała wymaganych parametrów końcowych. Usterkę miał jeden z sześciu wentylatorów.

Wszystkie inne elementy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego jak detekcja, klaty dymowe, wyłączniki, dojazdy przeciwpożarowe i zaopatrzenie w wodę działały prawidłowo.

Część POW

Ursynowski tunel jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. Od 22 grudnia 2020 r. kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Czytaj też:

Ursus. Awaria w schronisku dla bezdomnych. MPWiK odpowiada

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone