SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Pieśni Sergiusza Rachmaninowa” w wykonaniu Alexandra Anisimova i Beaty Szałwińskiej

fot. RDC

Połączenie rosyjskiej duszy z polską wrażliwością – „Pieśni Sergiusza Rachmaninowa” za nami wyjątkowe wydarzenie muzyczne, zorganizowane przez Radio dla Ciebie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

We wtorek Radio dla Ciebie przy współpracy z Ministerstwem Kultury Luksemburga zorganizowało koncert „Pieśni Sergiusza Rachmaninowa” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Alexander Anisimov, wraz z pianistką Beatą Szałwińską zaprezentowali swój najnowszy repertuar 22 pieśni S. Rachmaninowa.

Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne – połączenie rosyjskiej duszy z polską wrażliwością. Mariaż niepohamowanego wyrazu ze szlachetna precyzją. Namiętna miłość z potęgą umysłu.

Alexander Anisimov to artysta, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Solista największych scen operowych świata m.in. Metropolitan Opera, La Scala, Opera Bastille. Wszyscy znają i podziwiają jego wspaniały kunszt wokalny, ekspresję, siłę wyrazu oraz cudowną barwę głosu. Jednak współpracą z wyjątkową i niezwykłą pianistką Beatą Szałwińską wydobywa na światło dzienne i wyolbrzymia jeszcze bardziej wszystkie najlepsze cechy jego wielkiej sztuki. W ich wykonaniu Pieśni S. Rachmaninowa stają się niepohamowaną i namiętną miłością, a głos z fortepianem całkowicie jednoczy się rozgrzewając do granic możliwości nasze wszystkie zmysłu. Rozdzielić ich niepodobna. Siła ekspresji połączona ze szlachetną frazą i wyczuciem formy wyrasta wysoko ponad naszą wyobraźnię. Kolor i kształt mieni się wszystkimi odcieniami niezapomnianego piękna, które pozostawia w nas czystą szlachetność i dobro. Po wysłuchaniu Pieśni S. Rachmaninowa w wykonaniu Alexandra Anisimova oraz Beaty Szałwińskiej stajemy się lepszymi ludźmi.

Czytaj więcej:

Koncert Alexandra Anisimova i Beaty Szałwińskiej. „Nadzwyczajna wrażliwość i siła ekspresji”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone