SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kilkadziesiąt zgłoszeń po burzach. Dziś zagrzmi na wschodzie i południu

Burze na Mazowszu, zdj. ilustracyjne/fot. OSP Otwock-Jabłonna, Facebook

55 zgłoszeń w związku z frontem burzowym otrzymali w środę mazowieccy strażacy – poinformował dziś rano rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski. Według prognoz synoptyków, dziś w większości miejsc w regionie będzie pogodnie. Zagrzmieć może jedynie na wschodnich i południowych krańcach województwa.

Jak podał rzecznik mazowieckiej straży, najwięcej interwencji odnotowano w powiecie płockim – 11, mławskim – 10, sochaczewskim – 6 oraz gostynińskim – 4. Działania strażaków polegały na usuwaniu przewróconych drzew oraz podtopień dróg i budynków. Nikt nie został ranny.

Dziś mieszkańcy Mazowsza odpoczną od gwałtownych zjawisk pogodowych. Temperatura spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza, burze mogą wystąpić jedynie na południowych i wschodnich krańcach województwa – mówi nam rzecznik Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. – Podczas tych burz może spaść do 40 milimetrów deszczu, wiatr będzie nieco słabszy – do 70 km/h. W kolejnych dniach burze nie będą się pojawiać – zaznacza.

Jak informuje IMGW, w piątek także będzie pogodnie, przy czym na południowym wschodzie kraju mogą pojawić się burze. Temperatura do 23 st. C na zachodzie i do 27 st. C na wschodzie. W sobotę i niedzielę opady deszczu i burze najprawdopodobniej wrócą.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Czytaj też:

Słupianka przestanie straszyć podtopieniami? RZGW: planujemy przebudowę koryta rzeki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone