SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kierowca potrącił dwie dziewczynki. Bractwo Rowerowe bije na alarm

Potrącenie dwóch rowerzystek na ul. Maratońskiej przy bulwarach w Radomiu/fot. Bractwo Rowerowe/Facebook

17 potrąceń pieszych i rowerzystów w 13 lat – do tylu zdarzeń doszło przy ulicy Maratońskiej w Radomiu – wynika z obliczeń Bractwa Rowerowego. Do ostatniego poważnego zdarzenia doszło w weekend. Wszystko wskazuje na to, że w tym niebezpiecznym miejscu wreszcie powstanie sygnalizacja świetlna.

W ubiegłą sobotę 67-latek potrącił dwie dziewczynki – rower jednej z nich został wyrzucony na odległość 25 metrów. – U zbiegu z ul. Podhalańską, na przejeździe dla rowerów potrącił dwie rowerzystki, 13- i 14-letnią. Obie dziewczynki zostały przewiezione do szpitala. Zostaną powołani biegli, którzy wyjaśnią przyczynę zdarzenia – mówi rzeczniczka radomskiej policji Justyna Leszczyńska i dodaje, że kierowca był trzeźwy.

Światła o wiele za późno

Bractwo Rowerowe bije na alarm i domaga się od władz miasta ustawienia przy ul. Maratońskiej sygnalizacji świetlnej, która jest tam niezbędna. Zdaniem przedstawiciela Bractwa – Sebastiana Pawłowskiego, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu podczas budowy przedłużania bulwarów prowadzących na Zalew na Borkach powinien je uwzględnić. – W odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Podlewskiego wiceprezydent Radomia odpowiedział, że jest projekt wpisania do budżetu miasta na rok 2022 budowę sygnalizacji świetlnej w tym miejscu – mówi.

Zdaniem Pawłowskiego to i tak o wiele za późno. – To powinien być projekt komplementarny razem z przedłużaniem bulwarów, czyli te światła powinny stać co najmniej od zeszłego roku – twierdzi.

Po poprzednim wypadku MZDiK dodał czerwone paski na jezdni, które miały za zadanie wyhamować drogowych piratów.

Czytaj też:

Radom. System Red Light wykryje pojazdy łamiące przepisy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone