SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tymczasowy areszt dla Dejana S. po ataku na b. prezydenta Siedlec 

fot. RDC

Sąd rejonowy w Siedlcach zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Dejana S., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego – poinformowała prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach Agnieszka Tomasiewicz–Celińska.

– Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego Dejana S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, to jest do 30 czerwca 2019 roku. Tym samym przychylił się do wniosku prokuratury w tej sprawie – poinformowała w środę prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach sędzia Agnieszka Tomasiewicz–Celińska.

Jak dodała, jedną z przesłanek do zastosowania tymczasowego aresztowania była obawa o popełnienie kolejnego przestępstwa. – Podejrzany w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że po raz kolejny może zaatakować pokrzywdzonego. Wychodząc, podarł postanowienie – wyjaśnia.

– Obrońca podejrzanego składał wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych, niemniej jednak mając na uwadze w szczególności twierdzenie podejrzanego, że w dalszym ciągu nosi się z zamiarem zabójstwa pokrzywdzonego. Tym bardziej tymczasowe aresztowanie zostało zastosowane – dodaje Tomasiewicz–Celińska.

W środę rano prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Dejana S. na trzy miesiące – informowała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek.

Przyznał się do winy

Gołąbek dodała, że we wtorek prokurator przesłuchał podejrzanego o atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. – Dejan S. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, pełne dziwacznych urojeniowych treści. Na pytanie prokuratora o motyw swojego zachowania stwierdził, że chciał zabić pana Wojciecha Kudelskiego, bo taki miał plan, bo taka była jego wola – powiedziała rzeczniczka.

Podejrzany leczył się psychicznie 

We wtorek na podstawie materiału dowodowego Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa. S. jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w nadbrzusze – poinformowała Gołąbek. Z ustaleń prokuratury wynika, że w przeszłości podejrzany leczył się psychiatrycznie.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8.00. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

Czytaj też: 

Atak na byłego prezydenta Siedlec. Jest wniosek o areszt dla Dejana S.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone