SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Jedlanka. Śledztwo ws. znęcania się nad pracownikami DPS-u umorzone

fot. Google Street View

Śledztwo w sprawie znęcania się nad pracownikami w Domu Pomocy Społecznej w Jedlance umorzone. Zdaniem prokuratury nie doszło tam do przestępstwa, ale to jeszcze nie koniec sprawy. Ostatnie słowo należy do sądu. Pełnomocnicy pokrzywdzonych już złożyli zażalenie na decyzję prokuratury.

Decyzja dotyczyła znęcania się psychicznego w okresie od 1 września do 14 maja przez dyrektora Domu Pomocy Społecznej nad osobami, które pozostawały w zależności służbowej. Prokurator stwierdził, że w tym zakresie nie ma znamion przestępstwa – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Postępowanie dotyczyło również złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowników. Tutaj również prokurator uważa, że nie doszło do przestępstwa .

Pełnomocnicy pokrzywdzonych już złożyli zażalenie na decyzję prokuratury. – Teraz sąd zadecyduje, czy umorzenie postępowania przeciwko byłej dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jedlance było zasadne – mówi Galas. – Sąd wyznaczy termin posiedzenia i będzie oceniał, czy ten materiał dowodowy jest kompletny i pozwalał na wydanie takiej decyzji, czy też decyzja jest niezasadna – dodaje.

Przypomnijmy, doniesienie do prokuratory złożyli pracownicy Domu Pomocy. Skarżyli się głównie na mobbing ze strony dyrektorki. Kobieta została w maju odwoła ze stanowiska.

Czytaj też: Dyrektorka DPS-u w Jedlance odwołana ze stanowiska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone