SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Gdzie zrobić test na koronawirusa w Radomiu? [SPRAWDŹ]

fot. MON/TT

Gdzie można zrobić test na koronawirusa w Radomiu? Wymazy, ze skierowaniem od lekarza, pobierane są w punktach „drive thru”, przychodniach oraz w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

PUNKTY WYMAZU COVID-19 NA MAZOWSZU. SPRAWDŹ LISTĘ

Wojska Obrony Terytorialnej w Radomiu uruchomiły punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa „drive thru” przy ul. Lubelskiej oraz przy alei Grzecznarowskiego. Mają one odciążyć punkt funkcjonujący przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym (czynny w dni powszednie od 14:30 do 19:00 oraz w weekendy od 9:00 do 13:30).

Dwa z punktów – w przychodniach przy ulicy Prażmowskiego (czynny od 12:00 do 18:00) i Królewskiej (czynny od 11:00 do 17:00) – uruchomił Narodowy Fundusz Zdrowia. Za darmo zrobimy tam test, jeśli jesteśmy ubezpieczeni i mamy skierowanie. O liczbie organizowanych punktów decyduje wojewoda.

Rozładować kolejki

W tej chwili naszym celem jest rozładowanie wszelkich kolejek w punktach drive thru. Wydłużamy godziny ich pracy – poinformował w połowie października rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz przypomniał też, że zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu żołnierze będą wspomagać personel medyczny w tych punktach, by można było przekierować więcej personelu tam, gdzie jest potrzebny.

Resort przypomina na Twitterze jak przygotować się do badania w kierunku wykrycia koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań. Minimum dwie godziny przed badaniem nie należy jeść, pić, żuć gumy, płukać ust i nosa, myć zębów, przyjmować leków i palić papierosów.

Czytaj też:

Warszawa. Drugi tymczasowy szpital w Warszawie będzie w hali Expo XXI

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone