SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieli powoływać się na wpływy w służbach. Trafili w ręce CBA

fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przedsiębiorcę z Warszawy oraz byłego radcę prawnego z Torunia. Według śledczych, mieli powoływać się na wpływy w służbach specjalnych, wymiarze sprawiedliwości i organach skarbowych.

Powołując się na te kontakty brali łapówki i deklarowali, że roztaczają parasol ochronny nad dwiema firmami – wynika z ustaleń śledczych.

Mieli podszywać się po funkcjonariuszy ABW i CBA

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymali ich funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA. – To kolejne osoby powiązane z tzw. grupą przebierańców podszywających się pod funkcjonariuszy służb specjalnych – ABW, SKW, CBA – wyjaśnił Brodowski. – Przedsiębiorca miał brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej – dodał.

W styczniu 2018 r. do tej sprawy zatrzymano osiem osób podszywających się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, płatną protekcję oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W kwietniu 2018 roku zatrzymano kolejne cztery osoby, w tym byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja K., któremu prokuratura zarzuciła przestępstwo płatnej protekcji.

Zarzuty

Zatrzymani w środę przez CBA zostaną doprowadzeni do siedziby Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie powinni usłyszeć zarzuty korupcji, powoływania się na wpływy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Brodowski zaznaczył, że sprawa nadal się rozwija.

Czytaj też:

CBA zatrzymało dwie osoby podejrzane o udział w międzynarodowej grupie przestępczej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone