SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dwie łapówki, jedna na 500 tys. euro. Sześć osób zatrzymanych

fot. CBA

W dwóch akcjach Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymanych zostało na gorącym uczynku łącznie sześć osób – dowiedziała się w środę PAP. W jednym przypadku kwota łapówki wynosiła 50 tys. zł, a w drugim – 500 tys. euro.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział w środę, że w jednym z warszawskich hoteli w operacji specjalnej rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymano we wtorek mężczyznę, który miał powoływać się na wpływy w Krajowej Administracji Skarbowej.

Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku w dynamicznej akcji, podczas przyjmowania 50 tys. zł łapówki. Biznesmen z Sandomierza oferował w zamian za tę łapówkę załatwienie zwrotu nienależnego podatku VAT – powiedział Kaczorek.

500 tys. euro w walizce

W drugiej akcji w podwarszawskim hotelu agenci z delegatury CBA w Łodzi zatrzymali biznesmena i dwie inne osoby oraz dwie kolejne w innym miejscu. – Przy zaskoczonym na gorącym uczynku mężczyźnie znaleziono walizkę z 500 tys. euro pochodzącymi z przestępstwa. Biznesmen z Warszawy miał podjąć się prania pieniędzy, poprzez fikcyjne faktury VAT oraz instrumenty finansowe – wyjaśnił Kaczorek.

Obie sprawy trafiły do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zatrzymani usłyszą zarzuty. Kaczorek zaznaczył, że sprawy będą się rozwijać. – Badamy powiązania tych osób, sprawdzamy wcześniejsze działania – czy nie były związane z przestępstwami. W związku z tym nie mogę udzielić szerszych informacji – stwierdził.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone