SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Złote Tarasy. Dwa wypadki w jednym tygodniu. Dyrekcja komentuje

Galeria handlowa Złote Tarasy w Warszawie/fot. Flickr

Po dwóch tragicznych wydarzeniach, do których doszło w ciągu ostatniego tygodnia w Złotych Tarasach, dyrekcja galerii zapowiada „podjęcie kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa” – poinformowało w środę Biuro Administracji centrum. Według wstępnych ustaleń policji, do obydwu tragedii doszło bez udziału osób trzecich.

We wtorek w Złotych Tarasach doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniosła ok. 40-letnia kobieta, która spadła z wysokości kilkunastu metrów. Sześć dni wcześniej, 28 października, śmierć w podobnych okolicznościach poniósł mężczyzna. Według ustaleń policji, w obydwu przypadku do tragedii doszło bez udziału osób trzecich. Policja prowadzi dochodzenie.

W środę dyrekcja galerii przesłała komunikat w tej sprawie. „W związku ze zdarzeniami na terenie CH Złote Tarasy z dnia 28 października br. oraz 2 listopada br. informujemy, że barierki oraz ruchome schody spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym oraz wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Policja oraz Prokuratura nadal prowadzą czynności w tych sprawach. Wszelkie pytania dotyczące przyczyn wydarzeń oraz postępów w obu śledztwach prosimy kierować do wymienionych organów” – czytamy w oficjalnym komunikacie CH Złote Tarasy.

Więcej ochrony

„To, co mogliśmy zrobić na ten moment, to zwiększenie ilości ochroniarzy w galerii, którzy pilnują bezpieczeństwa przy ruchomych schodach na każdym z pięter” – poinformowało Biuro Administracji CH Złote Tarasy.

Reporter PAP sprawdził to miejsce w środę przed południem. Istotnie ochroniarzy było wyraźnie więcej w tych miejscach niż w poprzednich dniach. Czuwali oni w pobliżu ruchomych schodów, gdzie w minionych dniach doszło do tragedii. Widać, że reagują – reporter był świadkiem sytuacji, jak do jednej z barierek podszedł mężczyzna i lekko się wychylił. Ochroniarz natychmiast do niego podszedł i poprosił o odejście nieco dalej.

Dyrekcja galerii zapowiada kolejne działania. „Są planowane kolejne kroki nad zwiększeniem bezpieczeństwa, jednak na tym etapie nie możemy udzielić szczegółowych informacji” – zapowiada Biuro Administracji CH Złote Tarasy.

Czytaj też:

Wypadek w Złotych Tarasach. Zginął 40-letni mężczyzna

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone