SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Fałszywe alarmy bombowe w regionie. Ewakuowano 1200 osób

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Radomska Policja/Facebook

Służby ewakuowały w poniedziałek rano uczniów z kilku szkół na Mazowszu. Z powodu informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego ewakuowano podopiecznych szkół podstawowych w Dziekanowie Leśnym koło Łomianek i w Wieliszewie koło Legionowa, a także studentów Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

W Wieliszewie koło Legionowa ewakuowano uczniów dwóch szkół podstawowych nr 1 i 2, w sumie blisko 600 osób. Po godzinie 11 wszyscy wrócili do budynków.

W Dziekanowie Leśnym w gminie Łomianki służby ewakuowały ponad 400 kolejnych osób, uczniów i pracowników szkoły. – Strażacy i policja pracują na miejscu. Mundurowi wyprowadzili uczniów do sąsiednich budynków – mówi Ewelina Gromek-Oćwieja z komendy policji Warszawa-Zachód.

Po sprawdzeniu budynków przez służby, po godzinie 12 uczniowie wrócili na lekcje.

Trzy budynki w Płocku

W Płocku ewakuowano w sumie ponad 340 osób. Na adres uczelni przyszedł mail z informacją, że w jednym z pomieszczeń szkoły został podłożony materiał wybuchowy.

Służby ewakuowały studentów i pracowników uczelni znajdujących się w trzech budynkach – przy placu Dąbrowskiego, ulicach Kościuszki i Nowowiejskiego. Decyzję o konieczności opuszczenia placówek podjęły władze uczelni.

Budynki będą sprawdzać policyjni pirotechnicy z pomocą psa wyszkolonego do poszukiwania materiałów wybuchowych – poinformowało biuro prasowe płockiej komendy policji.

Czytaj też: Akcja saperów na Bródnie. Pocisk lotniczy na budowie metra

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone