SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Skąd opóźnienia pociągów na linii radomskiej? PKP odpowiada

fot. Koleje Mazowieckie

Regularne opóźnienia pociągów dają się we znaki pasażerom na uruchomionej niedawno linii radomskiej. Nie ma dnia, by większość składów nie była poza rozkładem o kilka, kilkanaście minut. PKP PLK zapewniają, że sytuacja ma wrócić do normy na przełomie lipca i sierpnia.

– Z przeprowadzonej analizy Kolei Mazowieckich wynika, że w większości z powodu błędów w infrastrukturze – mówi Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich. – Dochodzi do spadków napięcia w sieci, a to przekłada się na kursowanie naszych składów i ta powtarzająca się sytuacja skłoniła nas by zwrócić się do PKP z apelem o podjęcie działań w celu umożliwienia wprowadzenia normalnego, planowego ruchu pociągów – tłumaczy.

PKP PLK zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem tego problemu – mówi przedstawiciel spółki, Karol Jakubowski. – Wpływ na zmiany w komunikacji mają prace, które prowadzi wykonawca urządzeń sterowania ruchem kolejowym w trakcje robót wykonawca informował inwestora o zmianach terminów zakończenia prac. Jak tłumaczy, powodem były problemy z uzyskaniem materiałów. Do końca lipca zadeklarował zakończenie prac przy budowanie samoczynne j blokady liniowej i rozpoczęcie testów – wyjaśnia.

PKP PLK przekonują, że na początku sierpnia sytuacja na linii ustabilizuje się.

Czytaj też:

Utrudnienia na wiaduktach nad Al. Jerozolimskimi [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone