SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Weekendowe zmiany na Bemowie. Zamknięte będą kluczowe jezdnie

fot. ZDM

W związku z budową stacji metra Bemowo w Warszawie mieszkańców Jelonek i osiedla Górce czekają kolejne zmiany na ważnym dla dzielnicy skrzyżowaniu przy bemowskim ratuszu. Od piątku 26 listopada do niedzieli zamknięte będą obie jezdnie ulicy Powstańców Śląskich od Górczewskiej do Konarskiego. Zamknięta będzie także północna jezdnia ulicy Górczewskiej od Góralskiej do Konarskiego.

Stołeczny ratusz poinformował, że od poniedziałku, 29 listopada, skrzyżowanie Górczewskiej i Powstańców Śląskich będzie funkcjonowało we wszystkich kierunkach. Jednak przedtem mieszkańców czekają weekendowe utrudnienia.

Piątkowe zmiany

W piątek, 26 listopada, ok. godziny 22:00 zamknięte zostaną obie jezdnie Powstańców Śląskich od Konarskiego do skrzyżowania z Górczewską. Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony Bielan na skrzyżowaniu z Górczewską będą musieli skręcić w lewo lub w prawo. Środkowy pas do jazdy na wprost zostanie zamknięty.

Z kolei jadący z przeciwnego kierunku będą musieli skręcić w lewo w ul. Czumy lub prawo w Konarskiego. Prawy pas ul. Powstańców Śląskich przed Konarskiego zostanie wyłączony z ruchu. Z Konarskiego i Czumy nie będzie możliwości skrętu w stronę Górczewskiej. Ruch Górczewską w stronę centrum przez skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich nadal będzie odbywał się jezdnią północną. Nie będzie tu możliwości skrętu w prawo w stronę Człuchowskiej.

Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Człuchowską i Lazurową do Górczewskiej oraz Górczewską do Lazurowej i Połczyńskiej.

Utrudnienia w sobotę i niedzielę

W sobotę, 27 listopada, ruch w ciągu Górczewskiej w kierunku Bemowa na wysokości skrzyżowania z Góralską zostanie przełożony na jezdnię południową. W kierunku centrum poprowadzony zostanie jeden pas ruchu, natomiast w kierunku Bemowa – dwa. Powrót na właściwą jezdnię zaprojektowano na wysokości ul. Konarskiego.

Utrudniony będzie też dojazd do centrum handlowego Wola Park. Klienci nie będą mogli skorzystać ze zjazdu w stronę centrum handlowego z jezdni północnej (w stronę Bemowa). Zjazd i wjazd z jezdni południowej (w stronę centrum) będzie nadal możliwy – z wyjazdem wyłącznie w stronę centrum.

Dodatkowo w sobotę, 27 listopada, wjazd do sklepu na wysokości ul. Krępowieckiego zostanie zwężony do jednego pasa ruchu. Wyjazd możliwy będzie wyłącznie w kierunku Bemowa.

Natomiast w niedzielę, 28 listopada, dojazd do Wola Park na wysokości ul. Krępowieckiego zostanie całkowicie zamknięty. W tym dniu dojazd do sklepu możliwy będzie tylko od strony Bemowa.

Koniec prac w poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek wszystkie prace się zakończą i skrzyżowanie będzie przejezdne we wszystkich kierunkach. Ruch w rejonie skrzyżowania zostanie poprowadzony po południowej jezdni ul. Górczewskiej, zgodnie z jej kierunkiem ruchu. Przywrócony zostanie docelowy wygląd skrzyżowania z ul. Klemensiewicza.

Na odcinku Górczewskiej od Przanowskiego do wjazdu do centrum handlowego – obie jezdnie Górczewskiej zwężone będą o lewe pasy. Natomiast na odcinku od wjazdu do centrum handlowego do Góralskiej ruch będzie się odbywał wyłącznie po jezdni północnej.

Zmiana tras autobusów

W związku z zamknięciem ul. Powstańców Śląskich od piątku, od godziny 22:00 do poniedziałku, do godziny 4:00 zmienią się trasy autobusów linii: 112, 190, N01 i N42.

Autobusy linii 112 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, Konarskiego, ponownie Powstańców Śląskich i Człuchowską.

Linia 190 będzie kursowała ulicami: Leszno, Górczewską, Konarskiego i Powstańców Śląskich.

Autobusy linii nocnej N01 pojadą ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, Konarskiego, Powstańców Śląskich do Dźwigowej. Linia N42 ominie utrudnienia ulicami Górczewską, Konarskiego do Powstańców Śląskich.

Czytaj też:

Wycinka na Bemowie na marne? Prace nie ruszyły, a został miesiąc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone