SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji „Dyktanda Warszawskiego”

fot. Pixabay

Stołeczny ratusz już po raz trzeci organizuje „Dyktando Warszawskie”. W tekście tegorocznego sprawdzianu, mają pojawić się tematy związane z Warszawą, a także 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek, 15 kwietnia.

„Dyktando Warszawskie” odbędzie się w niedzielę, 12 maja w godz. 12.00-16.00 w Pałacu Kultury i Nauki, w sali Marii Curie-Skłodowskiej. Rejestracja uczestników prowadzona jest drogą elektroniczną od poniedziałku 15 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia. Formularz rejestracyjny i regulamin wydarzenia znajduje się na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando. Na uczestników czeka 300 miejsc. Po ich wyczerpaniu, chętni będą zapisywani na listę rezerwową.

Transmisja online

Internauci też mogą sprawdzić swoją wiedzę

Przebieg dyktanda będzie transmitowany na stronie warszawskiego urzędu miejskiego. Dzięki temu internauci zyskają możliwość dołączenia do wydarzenia i zmierzenia się z konkursowym tekstem.

Autorami treści dyktanda, a jednocześnie członkami jury, są prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Andrzej Markowski. Trzecią jurorką będzie prof. Katarzyna Kłosińska. „Dyktando Warszawskie” patronatem honorowym objęła Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Czytaj też:

W. Kolarski o Narodowym Czytaniu: przypominamy obowiązujący kanon

Osiem polskich noweli lekturą Narodowego Czytania 2019

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone