Po 30 latach powstanie Ciszewskiego-bis? Miasto podpisało umowę na projekt

  • 20.03.2024 09:42

  • Aktualizacja: 10:16 20.03.2024

Podpisano umowę na wykonanie projektu Ciszewskiego-bis. O budowie drogi, która ma połączyć Ursynów z Wilanowem mówi się od ponad 30 lat. Po bataliach sądowych z właścicielami gruntów i protestach okolicznych mieszkańców udało się dojść do porozumienia. Miasto zakłada, że projekt wraz z pozwoleniami będzie gotowy za półtora roku.

Jest szansa, że w końcu uda się dopiąć budowę Ciszewskiego-bis, czyli łącznika Ursynowa z Wilanowem. Miasto podpisało umowę na wykonanie projektu drogi, o której mówi się od ponad 30 lat. Wcześniej przeszkodą były między innymi batalie sądowe z właścicielami gruntów i protesty okolicznych mieszkańców.

Agata Choińska-Ostrowska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta mówi, że projekt wraz z pozwoleniami będzie gotowy za półtora roku. – Droga połączy dzielnicę Wilanów i Ursynów i znajdzie się na przedłużeniu obecnej ulicy Ciszewskiego. Na odcinku około 1,5 km planujemy jedną jezdnię z 2 pasami ruchu, obustronne chodniki, ścieżki rowerowe oraz przystanki autobusowe. Na skrzyżowaniach z ulicami Kiedacza, Rzodkiewki i Zdrowej przewidujemy, że powstaną ronda.

Ciszewskiego- bis ma rozładować ruchu na Płaskowickiej, w Dolinie Służewieckiej, a także na Kabatach.

Czytaj też: Czy mieszkańcy stolicy są bezpieczni? „Nie jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie schronów”

Źródło:

RDC

Autor:

Cyryl Skiba/AP