Przegląd wiaduktu w Radomiu w przyszłym tygodniu. Fragment stropu spadł na samochód

  • 04.04.2024 09:47

  • Aktualizacja: 13:11 04.04.2024

Generalny przegląd wiaduktu przy ulicy Grzecznarowskiego w Radomiu zacznie się w poniedziałek - dowiedziało się Radio dla Ciebie. To po tym, jak fragment tynku spadł na przejeżdżający samochód. Kierowca auta w wyniku tego wypadku trafił do szpitala.

W poniedziałek rozpocznie się generalny przegląd wiaduktu przy ulicy Grzecznarowskiego w Radomiu. W Wielki Piątek doszło tam do poważnego wypadku. Fragment tynku spadł na przejeżdżający samochód, jego kierowca trafił do szpitala.

- Podczas przeglądu ruch samochodów będzie się odbywał jednym pasem - mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton. - Dokładnie tak samo, jak odbywa się od piątku, czyli od momentu zdarzenia. Wyłączony jest wewnętrzny pas w kierunku centrum miasta. Mówimy o tym pasie pod samym wiaduktem kolejowym. Z uwagi na ten opadający tynk była konieczność wyłączenia tego pasa. Dopóki nie uda się zabezpieczyć stropu wiaduktu, ruch będzie odbywał się w ten sposób - wyjaśnia.
 

Nie wiadomo, ile potrwa szczegółowa ekspertyza.

Tunel przy Grzecznarowskiego w Radomiu ma złą sławę u kierowców. Woda się tam zbierała, aż doszło nieszczęścia - usłyszeliśmy od nich.

 

W 2022 tunel przy Grzecznarowskiego przechodził  przegląd generalny. Jesienią testy także niczego niepokojącego nie stwierdziły.

Czytaj też: Podrzucają śmieci pod bloki lub na opuszczone działki. Ponad sto interwencji od początku roku

Źródło:

RDC

Autor:

Iwona Rodziewicz-Ornoch/Iwona Rodziewicz/Wojciech Kowalczewski/PL