Benzyna już prawie za 7 zł za litr. Czekają nas dalsze podwyżki?

  • 28.03.2024 21:06

  • Aktualizacja: 20:25 28.03.2024

Cena benzyny Pb 95 w Warszawie na granicy 7 zł. Na niektórych stacjach trzeba zapłacić za nią 6,99 zł. Podwyżki zauważyli kierowcy, którzy przyznają, że „jest drogo, ale jeździć trzeba”. I tak każdy zatankuje, ale ceny są nieadekwatne - powiedzieli naszemu reporterowi.

Drożeje benzyna na polskich stacjach - w tym tygodniu, w porównaniu z poprzednim, średnia cena PB 95 jest wyższa o 8 groszy. Na niektórych warszawskich stacjach zapłacimy już 6,99 zł za litr.

Z podwyżek niezadowoleni są kierowcy. Pamiętam ceny poniżej 5 zł, fajnie jakbyśmy do tego wrócili - usłyszał od nich nasz reporter.
 

Średnia stołecznych cen jest jednak niższa.

- Psychologiczna bariera 7 zł za litr raczej nie pęknie - mówi analityk rynku paliw dr Jakub Bogucki. - Takie stacje się zdarzają w skali kraju, natomiast nie jest to jeszcze reguła ani generalna tendencja. W tym momencie średnia jest grubo poniżej tego poziomu i wydaje się, że nie powinno się to zmienić w najbliższych kilku tygodniach, jeśli chodzi o nawet najdroższe województwa. W tym tygodniu mazowieckie - tam średnia jest na poziomie 6,7 zł - tłumaczy.

 
Średnia cena benzyny Pb 95 w kraju wynosi 6,51 zł.

Z danych e-petrol.pl wynika, że najtańsza benzyna 95 obecnie jest w Wielkopolsce, za paliwo to się tam średnio 6,43 zł za litr. Diesel i autogaz są natomiast najtańsze w województwie łódzkim, gdzie litr oleju napędowego kosztuje średnio 6,60 zł, a litr LPG - 2,75 zł. Benzyna 95 najdroższa jest na Mazowszu, gdzie jej litr kosztuje średnio 6,67 zł. Diesel ze średnią ceną 6,86 zł za litr najdroższy jest na Lubelszczyźnie, a autogaz w województwie lubuskim, gdzie średnio kosztuje 2,97 zł za litr.

Czytaj też: Od kwietnia niższe świadczenia. ZUS opublikował nowe tablice do wyliczania emerytur

Źródło:

RDC

Autor:

Adrian Pieczka/PL

Kategorie: