Miał prawie 1,5 promila, przyjechał autem do Straży Miejskiej

  • 19.01.2023 21:47

  • Aktualizacja: 06:22 20.01.2023

Prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 59-latek, który przyjechał samochodem do siedziby Straży Miejskiej w Płocku. Kierujący zgłosił się, aby wyjaśnić popełnione wcześniej wykroczenia w ruchu drogowym. Ponieważ na miejsce dojechał po alkoholu, teraz sprawą zajmie się sąd.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka płockiej Straży Miejskiej st. inspektor Jolanta Głowacka, 59-latek, mieszkaniec powiatu płockiego, przyjechał osobowym audi w związku z dwukrotnym popełnieniem wykroczenia, które dotyczyło niezastosowania się do znaku "zakaz ruchu w obu kierunkach".

- Jak się okazało, podczas prowadzonych z nim czynności wyjaśniających mężczyzna był pijany. Wykazały to przeprowadzone badania przez policjantów. Miał on w swoim organizmie prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - przekazała Głowacka.

Jak zaznaczyła rzeczniczka płockiej Straży Miejskiej, "kierującym, który wykazał się kompletną nieodpowiedzialnością, zajmie się teraz sąd". Dodała, że sprawa jego wcześniejszych wykroczeń będzie przez strażników miejskich kontynuowana, gdy mężczyzna wytrzeźwieje - nie jest wykluczone, że zostanie ukarany mandatami.

Czytaj też: Lamparcica Nahla opuściła płockie zoo

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /PL

Kategorie: