Wysypisko śmieci w Radomiu będzie większe. Miasto zakupi 30 hektarów

  • 28.06.2022 21:22

  • Aktualizacja: 14:22 30.08.2022

O 30 hektarów powiększy się radomskie wysypisko śmieci. Obecne funkcjonować może jeszcze tylko przez niespełna dwa lata. Radni, decydując o jego powiększeniu, uznali, że to rozwiązanie jest najtańsze i najbezpieczniejsze.
- Wtedy wyliczono, że zapełni się w ćwierć wieku, dlatego zmiany są konieczne i to od zaraz - tłumaczy wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik. - Ta działka wydaje się idealna, ponieważ na tej działce przez kilkadziesiąt lat były zbierane popioły przez spółkę RADPEC, więc te 30 hektarów jak najbardziej może zostać zagospodarowane na potrzeby RADKOMU - wyjaśnia.

file="https://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2022/06/wys1.mp3" naglowek="Posłuchaj" float="left" szerokosc="100%"]

Po co w Radomiu większe wysypisko?

- Brak decyzji o powiększeniu wysypiska miałby poważne, w tym finansowe, konsekwencje - wyjaśnia wiceprezes RADKOMU Zbigniew Banaszkiewicz. - Znaleźlibyśmy się w katalogu takich miast jak Warszawa czy Łódź, że szukalibyśmy po Polsce miejsc, gdzie moglibyśmy składować odpady. Wtedy cena, która dziś wynosi 440 złotych, wzrosłaby o około trzystu procent - tłumaczy.

file="https://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2022/06/wys2.mp3" naglowek="Posłuchaj" float="left" szerokosc="100%"]

Rocznie na radomskie wysypisko trafia około 140 tysięcy ton odpadów. Wysypisko powstało 34 lata temu.

Źródło:

RDC

Autor:

FP

1

logotyp: radio dla ciebie
RDC poleca

Mirosław Noculak o meczach koszykarskiej Legii o brąz | Elżbieta Panas o turniejach golfa kobiet | Magazyn Sportowy | g. 9:00