SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ruszyły zapisy na „Lato w Mieście” w Warszawie. Jak dołączyć do akcji?

fot. um.warszawa.pl

Od 28 czerwca do 31 sierpnia warszawscy uczniowie i dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę i zajęcia zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Pierwszego czerwca rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”.

W tym roku na dzieci podczas wakacji czeka aż 160 placówek, w tym 11 specjalnych. Epidemia wciąż trwa i nadal obowiązują obostrzenia. Właśnie poznaliśmy szczegółowe wytyczne sanitarne dotyczące organizacji letniego wypoczynku. Zapewnimy maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Jak się zapisać?

Elektroniczne zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2021 na stronie www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl rozpoczną się 1 czerwca o godzinie 12:00 i potrwają do 11 czerwca.

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej preferowanej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z dziewięciu jednotygodniowych turnusów, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 14 czerwca o godzinie 16:00.

Kolejnym krokiem będzie dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 15 czerwca od godz. 8:00 do 21 czerwca do godz. 12:00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami i harmonogramem zapisów.

Feryjne Placówki Edukacyjne

Podobnie jak w minionych latach, placówki będą działały przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą jedynie opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 10 zł dziennie za opiekę.

Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.

Czytaj też:

Mazowsze. Kina studyjne znów działają. Otwarta też jedna z sieci

Warszawa. Wręczono nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone