Likwidacja bazaru przez budowę tunelu. Wiemy, gdzie przeniosą się handlarze z Radości

  • 01.03.2024 19:09

  • Aktualizacja: 10:25 02.03.2024

Przez budowę tunelu pod torami w wawerskiej Radości musi zostać zlikwidowany lokalny bazar. Brak możliwości przedłużenia najmu sprawił, że pierwsi przedsiębiorcy już opuszczają miejsce. Jak się dowiedzieliśmy, handlarze będą mogli przenieść się na bazar w Falenicy. — Zaprosiliśmy przedsiębiorców na targowisko przy Walcowniczej — informuje rzecznik dzielnicy Wawer, Marcin Jakubik.

Likwidacja bazaru przez budowę tunelu pod torami w wawerskiej Radości. Kolejarze mają ogłosić przetarg budowlany na wiosnę, ale już teraz pierwsi przedsiębiorcy opuszczają miejsce. Powodem jest to, że nie będą mogli przedłużyć najmu.

Jak się dowiedzieliśmy, przedsiębiorcy z targowiska w Radości mogą przenieść się na bazar w Falenicy. Rzecznik dzielnicy Wawer Marcin Jakubik informuje, że zaproszono przedsiębiorców na targowisko przy Walcowniczej.

My w pobliżu tego miejsca konkretnie w Radości nie mamy podobnej działki, podobnej nieruchomości, którą moglibyśmy tym osobom zaoferować. Dlatego wyszliśmy z ofertą targowiska w Falenicy — mówi Jakubik.

Sprzedawcy martwili się o swoją przyszłość. 

Umowy najmu oficjalnie obowiązują do końca roku.

Czytaj też: Mieszkańcy Saskiej Kępy nie chcą zmian w kursowaniu 123. „To byłoby bez sensu”

Źródło:

RDC

Autor:

Adrian Pieczka/DJ